Ustawa hazardowa 2017. Szara strefa zmniejszona o połowę!

Jak pokazują najnowsze dane statystyczne, aż 40 procent rynku dołączyło do tak zwanej „białej strefy” po wejściu w życie ustawy hazardowej 2017. Według przedstawiciela stowarzyszenia „Graj Legalnie”, dzięki wprowadzeniu nowych przepisów do budżetu państwa trafiło już prawie 400 milionów złotych! 

Jeszcze do niedawna, nielegalne firmy bukmacherskie miały na polskim rynku aż 90 procent udziału. Obecnie jest to zaledwie 60, a może się to jeszcze zmienić. – Część nielegalnych podmiotów zdecydowało się opuścić nasz rynek, część firm niestety nadal oferuje swoje usługi wbrew polskiemu ustawodawstwu, aczkolwiek odnotowaliśmy dosyć istotny spadek szarej strefy – do białej strefy przeszło około 40 proc. rynku – powiedział portalowi „Newseria Biznes” Łukasz Borkowski ze stowarzyszenia „Graj Legalnie„.

Kiedy Bet365 legalny w Polsce?

Najpopularniejsi zagraniczni bukmacherzy, tacy jak chociażby Unibet czy Bet365, niestety, póki co nie zdecydowali się na wypełnienie procedur legalizujących ich biznes w Polsce. Warto jednak dodać, że grono firm z branży działających w Polsce zgodnie z prawem sukcesywnie przybywa. Ostatnio dołączył do niego rumuński Super-Bet oraz założony przez właściciela „Super Expressu”, TotalBet.

Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Przewidujemy, że rynek będzie się rozwijał w mniej dynamiczny sposób, niż gdyby ustawodawca zdecydował się na doprecyzowanie niektórych przepisów oraz na bardziej skrupulatne prowadzenie rejestru nielegalnych witryn, które oferują swoją ofertę wbrew polskiemu prawu – komentuje Borkowski, który jednocześnie uważa, że wkrótce w szarej strefie będzie grało zaledwie około 15 procent graczy z całego kraju.

Cel: obniżyć podatek bukmacherski!

W Polsce obowiązuje obecnie podatek bukmacherski wynoszący aż 12%. Stowarzyszenie „Graj Legalnie” od dłuższego czasu prowadzi akcję, mającą na celu zachęcenie polskiego rządu do obniżenia obowiązujących stawek. Trzeba bowiem podkreślić, że w kraju nad Wisłą gracze na rzecz państwa przelewają znacznie więcej, niż chociażby ci z Niemiec bądź Irlandii. W Austrii, na przykład, „danina” na rzecz kraju wynosi zaledwie 2%!

– Stowarzyszenie „Graj Legalnie” od dawna apeluje o zmianę formy opodatkowania albo racjonalizację stawek podatkowych. Polski rząd powinien dość konsekwentnie podążać za rozwiązaniami europejskimi i zdecydować się na racjonalizację stawek podatkowych lub zmianę formy opodatkowania – mówi Borkowski „Newserii”.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Dodaj komentarz

Back to top button