Microsoft wyłącza usługę Mixer

Gracze, którzy grają w kasynach internetowych oferujących bonusy kasynowe bez depozytu Betgames STS czy też w gry multiplayer chętnie dzielą się swymi osiągnięciami z innymi. Dlatego też dziś tak dużym powodzeniem cieszą się serwisy streamingowe typu Twitch, YouTube, Facebook Gaming czy Mixer. Niestety dowiedzieliśmy się, że w lipcu Microsoft wyłącza Mixer.

Czym jest Mixer?

Mixer to jedna z usług strumieniowych będąca platformą dla gier. Stworzona została w 2016 roku przez Matthew Salsamendiego i Jamesa Boehma. Już po kilku miesiącach serwis ten został przejęty przez Microsoft. Dzięki temu usługa ta została zintegrowana z Xboksem. Mikser korzysta na co dzień z protokołu strumieniowego o niskiej latencji. Dzięki temu maksymalne opóźnienie między oryginalną transmisją a jej odebraniem przez użytkowników wynosi mniej niż sekundę.

Zapewniało to o wiele lepszą integrację między graczem a widzami. W Mixerze widzowie mogą używać przycisków pod strumieniem do interakcji z graczem w zakresie głosowania, efektów specjalnych i wpływania na rozgrywkę. Administratorzy wprowadzili tu także system poziomów do śledzenia zaangażowania użytkowników na kanale, dzięki czemu mogli oni liczyć na wyróżnienie czy inne profity. 

Microsoft przez pewien czas próbował w znaczący sposób promować swoją platformę. W 2019 roku udało mu się podpisać umowę z kilkoma znanymi streamerami jak choćby Ninją i Shroudem, którzy przenieśli się z Twitcha na Mixer. Nie ujawniono kwoty takiego transferu, jednak mówi się o kilkunastu milionach dolarów. Teraz jednak Microsoft oficjalnie rezygnuje z Mixera.

Microsoft  rezygnuje z Mixera

22 czerwca Microsoft ogłosił, że rezygnuje z Mixera. Platforma ta ma zostać wyłączona 22 lipca. Dla wielu osób jest to dosyć dziwna i niespodziewana decyzja, gdyż do tej pory amerykański gigant pompował miliony dolarów w promocję i rozwój Mixera. Firma ta ogłosiła, że przenosi wsparcie na Facebook Gaming. Wszyscy dotychczasowi użytkownicy mogą szybko i bezpłatnie przenieść swoje konta na platformę Facebooka. Ponadto osoby korzystające z płatnych planów mają otrzymać voucher o wartości 15 dolarów na Xbox. 

Skąd taka decyzja? Oficjalnie Microsoft twierdzi, że nakłady pracy i środków firmy na rozwój platformy przekraczały obecne plany Microsoftu. Ten zaś ma się skupić na rozwoju konsoli nowej generacji oraz usłudze xCloud. Nieoficjalnie mówi się jednak, że sam Mixer okazał się dla Microsoftu porażką.

Mixer nie okazał się być godnym konkurentem dla Twitcha i YouTube. Według statystyk w kwietniu tego roku widzowie obejrzeli na Mixerze 37 milionów godzin treści z gier, zaś na Twitchu było to 1,5 miliarda, a na YouTube 461 milionów. W okresie od kwietnia 2019 do 2020 roku wzrost użytkowników i godzin transmisji na Twitchu wyniósł ponad 101%, podczas gdy Mixer wzrósł zaledwie o 0,2%.

Co dalej?

Microsoft już teraz współpracuje z Facebookiem w celu przeniesienia istniejących widzów i  streamerów usługi Mixer na Facebook Gaming w nadchodzących tygodniach. 22 lipca wszystkie witryny i aplikacje usługi Mixer będą automatycznie przekierowywać do gier na Facebooku.

Obecni subskrybenci usługi Mixer otrzymają status partnera w serwisie Facebook Gaming, zaś streamujący gracze otrzymają uprawnienia do programu Level Up na Facebooku. Mimo tych zmian wszystko na to wskazuje, że wciąż gigantem i dominatorem na rynku będzie Twitch, który jeszcze bardziej urósł podczas pandemii i zostawił w tyle konkurencję.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Back to top button