Najpopularniejsze gry karciane – poznaj je wszystkie

Gry karciane to bardzo popularna rozrywka, w szczególności pośród starszego pokolenia. Poker, bakarat, pasjans – wiele tu wymieniać. Dziś przedstawimy wam najpopularniejsze gry karciane, w jakie możecie zagrać! 

legalne gry karciane online

Poker 

Najpopularniejszą odmianą pokera aktualnie jest Texas Hold’em Poker – do tego bardzo mocno przyczyniły się serwisy internetowe oferujące między innymi możliwość gry w pokera. Co ciekawe, w Polsce z racji restrykcyjnych przepisów, możemy jedynie legalnie grać online na stronie Totalizatora Sportowego. Dodatkowo, ta odmiana pokera dominuje też na prestiżowych turniejach World Poker Tour oraz World Series of Poker. Interesujące jest również to, że zasady Texas Hold’em należą do jednych z najprostszych. 

UNO 

UNO to gra aż dla dziesięciu graczy, co jest ogromną zaletą, ponieważ w większym gronie (na przykład na imprezie) nie będziecie musieli decydować, kto gra, a kto ma przyglądać. Zasady UNO są bardzo proste – wygrywa ten uczestnik, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart i powie ,,UNO”. Jeśli tego nie zrobi i zostanie na tym przyłapany, to otrzyma karę i musi grać dalej. Dlatego w UNO trzeba być cały czas skupionym, ponieważ inni gracze będą tylko czekać na naszą pomyłkę. UNO doczekało się również publikacji w świecie gier online – przy wykupieniu jej możemy pozwolić sobie na rozrywkę online z każdym, kto ma również tą grę oraz ochotę z nami zagrać. 

Gra w bakarat 

Rozgrywka w bakarat rozpoczyna się od wybranego gracza (rozdającego) i jest kontynuowana w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Pozostali nie mają innych funkcji. Rozdający zmienia pozycję w tym samym kierunku, w którym toczy się obecnie gra. Ten kto rozdaje, również oferuje zakład, a gracze decydują, czy chcą go podbić. Gracz, który wyrówna swój zakład z tym od rozdającego, zostaje ambasadorem pozostałych. Następnie gracz który pełni funkcje krupiera rozdaje po dwie karty dla każdego z graczy. Krupier i reprezentant sprawdzają karty. Jeżeli dowolna ręka ma sumę punktów równą 8 lub 9, ogłaszają to a następnie wszystkie karty są odsłaniane, 

wygrywa gracz z ilością punktów bliżej liczby 9. Oczywiście w bakarata możemy również zagrać live, więc jeśli chcemy grać w bakarat betgames, zapewne pomogą nam w częstszym wygrywaniu rozdań, chociaż to już wasza sprawa, gdzie znajdziecie informacje odnośnie tej gry karcianej. 

Pasjans – czyli król informatyki 

Gra w pasjansa ma na celu ułożenie wszystkich kart na czterech stosach. Na spodzie każdego stosu musi leżeć as. W miarę odkrywania kolejnych kart musimy je kłaść na asie, tak by powstał stos danego koloru. Na przykład po położeniu na polu bazowym asa karo, należy na nim następnie położyć dwójkę kier, trójkę wino na dwójce itd., aż do ułożenia pełnego stosu. Gra trwa dopóki nie ułożymy wszystkich 4 stosów, bądź do momentu, w którym nie mamy już możliwości ruchu – a jest również i taka możliwość. 

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Back to top button