Gry komputerowe z najlepszą fabułą

Wiadomą sprawą jest, że dostępne w kasynach internetowych najlepsze sloty Total Casino za bardzo nie posiadają fabuły. Co innego jest jednak ze współczesnymi grami komputerowymi. Wiele z nich jest wciągających niczym dobry film lub serial. Dlatego postaramy się przyjrzeć grom z najlepszą fabułą.

The Last of Us

The Last of Us to jeden z większych hitów ostatnich lat, który w 2020 roku doczeka się kontynuacji. Jest to jedna z gier opowiadających o postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Jednak w przeciwieństwie do typowych slasherów posiada niezwykle wciągającą i rozbudowaną fabułę. Naszym bohaterem jest Joel, mężczyzna po 40., który przeżył ogromną tragedię i od tego czasu wydaje się być zgorzkniałym i zamkniętym w sobie. Na swej drodze nieoczekiwanie spotyka Ellie, pyskatą nastolatkę, która potrzebuje jednak pomocy w tym złym świecie. Razem zatem wyruszają w podróż przez pełen niebezpieczeństw świat, w którym to nie tylko zombie są zagrożeniem. W międzyczasie nawiązuje się między nimi nić przyjaźni. The Last of Us to jedna z najbardziej wciągających fabularnie gier w ostatnim czasie. Niedawno ogłoszono, że ma nawet powstać serial na podstawie gry!

Wiedźmin III: Dziki Gon

Jedna z najlepszych i najbardziej nagradzanych gier ostatnich lat musiała się znaleźć w naszym zestawieniu. Dzieło CD Projekt RED stanowi oczywiście kontynuację dwóch poprzednich odsłon Wiedźmina opartych na powieści Andrzeja Sapkowskiego. Grę rozpoczynamy około pół roku po wydarzeniach z Zabójcy Królów, kiedy naszemu głównemu bohaterowi udaje się w końcu odzyskać pamięć. Wyrusza on zatem na poszukiwania Dzikiego Gonu, a przy okazji będzie chciał odnaleźć swych przyjaciół. Mamy tutaj nie tylko do czynienia z niezwykle rozbudowanym światem, lecz także i wieloma postaciami, z którymi wchodzimy w interakcję. Gra posiada główny wątek fabularny, który jednak podzielony jest na wiele mniejszych i pobocznych. Wraz ze wszystkimi dodatkami może zająć nawet pond 100 godzin. Nie można zapominać o tym, że nasze wybory wpływają na dalszą fabułę Wiedźmina.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 to kolejny wielki sukces na rynku z niezwykle otwartym światem i wieloma wątkami fabularnymi. Mimo oczywistej nazwy jest to prequel Red Dead Redemption. Zostajemy tu przeniesieni na tereny Dzikiego Zachodu do roku 1899. Jako Arthur Morgan musimy odnaleźć się w nowej sytuacji po nieudanym napadzie z gangiem. Musimy zatem wykonywać różne misje, jak i dbać o swą reputację oraz stosunki z innymi członkami gangu. Wiele naszych decyzji ma oczywiście wpływ na na dalszy przebieg historii. Wchodzimy w interakcję z różnymi postaciami, a sama gra może się zakończyć na wiele sposobów.

Trylogia Mass Effect

Z pewnością na uznanie zasługuje cała trylogia Mass Effect. Gra reklamowana pod hasłem Nie możesz uratować wszystkich, to prawdziwy ładunek historii, pełnej twistów. Naszym bohaterem jest tutaj komandor Shephard, który przemierza galaktykę. Często od naszych decyzji zależy to, kto przeżyje, a kogo będziemy musieli skazać na zagładę. Konsekwencje naszych decyzji będą mieć oczywiście wpływ na dalszą historię. Wszystkie trzy części przedstawiają spójną fabułę, przez co gracze mogą liczyć na niezwykle długą historię z innymi zakończeniami, niespodziankami fabularnymi.

Oczywiście to tylko niektóre gry z bardzo rozbudowaną fabuła, które znalazły się w naszym zestawieniu. Warto jednak wspomnieć o takich produkcjach jak: BioShock, Silent Hill 2, Syberia, Dragon Age: Początek, The Walking Dead, The Legend of Zelda, Star Wars Jedi Fallen Order, Star Wars: The Force Unleashed II, Trylogia Halo, gry z serii Final Fantasy, Death Stranding. 

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Back to top button