Superjacht zaprojektowany przez Porsche trafia na rynek

Profesjonalne łodzie mają zawsze wyjątkowy wygląd, ale Superjacht, który został zaprojektowany przez firmę Porsche, robi rzeczywiście wyjątkowe wrażenie. Royal Falcon One to katamaran o długości aż 135 stóp. Przygotowaniem tej jednostki zajęli się architekci morscy Incat Crowther. Na głównym pokładzie znajdują się 3 kabiny dla gości, ale znajdziemy tutaj także apartament główny. Na górnym pokładzie z kolei zlokalizowano apartament VIP. Z kolei w podwójnych kadłubach zagwarantowano tyle miejsca, żeby mogła się zmieścić 10-osobowa załoga. Jeżeli kochamy luksus, to na pewno podczas korzystania z takiej jednostki pływającej będziemy zawsze zadowoleni. Jeżeli patrzy się z zewnątrz na tę jednostkę, to przypomina nam coś nie z tego świata. Zresztą taki był właśnie zamysł. Gdy firma Singapuru Royal Falcon Fleet zwróciła się do Studio FA Porsche, to chodziło właśnie o stworzenie swoistego statku kosmicznego na wodzie. Na takiej łodzi zawsze przyjemnie będzie grać w darmowe gry karciane w Total Casino spędzać czas ze znajomymi, czy też po prostu cieszyć się luksusem.

Katamaran inny niż wszystkie

Ten Superjacht w kształcie katamaranu ma dwa równoległe bardzo mocne i wytrzymałe kadłuby, które funkcjonują niczym domki. Jednostka wygląda tak, jakby była podniesiona na wodzie. O to zresztą właśnie chodziło konstruktorom. Taki niekonwencjonalny kształt miał odróżniać jacht od innych podobnych jednostek. Jak widać, ten zamysł się udał. Jeżeli ktoś zresztą bardzo często podróżuje i odwiedza np. Saint-Tropez lub podobne urokliwe miejsca, to zwykle można się natknąć na 20, 30 albo nawet 40 ogromnych jachtów, które jednak niczym nie będą się od siebie różniły. Większość z nich wygląda tak samo. Odróżnia je tylko nazwa. Chodziło, więc o stworzenie takiego jachtu, który od razu będzie przyciągać wzrok każdego, kto na niego spojrzy. Estetyka to jednak nie wszystko. Konstruktorzy skoncentrowali się również na funkcjonalności tego luksusu na wodzie.

Funkcjonalność jachtu

Gdy już wsiądziemy na taką jednostkę pływającą i wyruszymy, to na pewno poza względami estetycznymi bardzo istotne będą również dla nas te wszystkie czynniki, które sprawiają, że jacht jest po prostu użyteczny. Musimy się czuć innymi słowy, wygodnie. W tym przypadku na szczęście zadbano także o maksymalną funkcjonalność. Rozmieszczenie pomieszczeń jest takie, że mogą zachować swoją integralność i izolację, a jednocześnie szybko można się przedostać z jednej części do drugiej. Dużą popularnością np. cieszy się apartament zlokalizowany na górnym pokładzie. Stamtąd zawsze jest lepszy widok na wodę. Poza tym jest na tyle przestronny, że pozwala również na urządzanie małych przyjęć i zabaw.

Katamaran wyjątkowo oszczędny

Katamaran, który został zbudowany w Szwecji, jest również bardzo energooszczędny. Szczegółowe dane techniczne wskazują, że prędkość przelotowa to 15 węzłów, a spalanie paliwa jak na luksusową jednostkę jest optymalne. Oczywiście producenci zadbali o pełną gwarancję i całościowy serwis jachtu, więc nabywcy mogą być spokojni o jego eksploatację.

Modernistyczne wnętrze jachtu

Warto też wspomnieć, że w sferze estetycznej jacht przedstawia się wyjątkowo nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Bogate stylizowane wnętrza to do pewnego stopnia kosmicznym modernizm. Znajdziemy tu skórzane sofy o kształtach nieregularnych, a w sferze kolorystycznej mamy tu biel, szarości i czernie. Zastosowano gładkie linie i zakrzywione krawędzie charakterystyczne właśnie dla samochodów z Porsche.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Back to top button