Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie?

Wbrew powszechnej opinii pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów sportowych wcale nie muszą okazać się tak straszne. Wystarczy dowiedzieć się od czego zacząć swoją przygodę z bukmacherem oraz co robić krok po kroku, żeby nie tylko cieszyć się sporą satysfakcją z obstawiania zakładów, ale również czerpać z nich regularne zyski. 

Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie?
Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie?

Pierwsze kroki w bukmacherce – Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie?

Rozpoczynając swoją przygodę z internetowymi zakładami sportowymi większość niedoświadczonych graczy nie grzeszy wówczas cierpliwością, lecz chciałoby jak najprędzej wprowadzić słowa w czyny i błyskawicznie obstawić pierwszy kupon. 

Chcesz zacząć obstawiać mecze u bukmachera? Możesz rozpocząć od wykonania następujących kroków:

 1. Znalezienie dla siebie odpowiedniego bukmachera
 2. Założenie konta
 3. Otrzymanie bonusu na start
 4. Zagranie pierwszych kuponów

Wszystkie te kroki omawiane są w dalszej części tego materiału. Kto chce rozpocząć typowanie, na pewno powinien się zapoznać z pełną treścią!

Tymczasem jak to każdej innej działalności bywa, tak samo do gry u bukmachera należy się solidnie przygotować i poznać podstawowe tajniki tego zajęcia, dzięki czemu być może graczowi uda się uniknąć błędów popełnianych przez większość typerów.  

Jakie pomyłki graczy mamy na myśli? Od czego rozpocząć grę u bukmachera? Przeprowadzimy każdego z Was przez ten niełatwy proces krok po kroku.

Betfan kod promocyjny - bonus 200% na start!
Betfan kod promocyjny – bonus 200% na start!

Od czego zacząć obstawianie zakładów? Wybierz bukmachera

Głównym grzechem niedoświadczonych typerów jest brak cierpliwości. Tacy gracze czym prędzej chcieliby obstawiać mecze z udziałem swoich ulubionych drużyn oraz rzecz jasna czerpać z nich rekordowo wysokie zyski. Nie tak prędko! Pierwszym krokiem podczas przygody z zakładami jest wybór serwisu, w którym będziemy to robili. Przydatny do tego będzie nasz ranking bukmacherów, który powstał na podstawie opinii zawodowych typerów.

Czym kierować się w trakcie wyboru bukmachera internetowego? Można to zrobić według rozmaitych kluczy! Niektórzy sugerują się przede wszystkim szeroką ofertą zakładów. Dla innych ważne są solidne kursy na topowe mecze piłkarskie, a jeszcze dla innych niska marża na wydarzenia e-sportowe. Nie brakuje również typerów, którzy w momencie wyboru bukmachera zerkają przede wszystkim na atrakcyjny bonus powitalny oraz na regularne promocje dla stałych graczy. 

Najważniejszym jednak kryterium w kontekście rejestracji konta powinna być legalność danego serwisu. W naszym kraju zgodne z prawem jest obstawianie meczów wyłącznie na stronach bukmacherów z licencją od Ministerstwa Finansów, a wpłacając depozyt u nielegalnego operatora gracz naraża się na szereg nieprzyjemnych konsekwencji. 

Za co gracze bukmacherscy najmocniej cenią poszczególne firmy? Oto zestawienie, które odpowiada na to pytanie:

Zalety bukmacheraBukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursy 🔥Superbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacja 📱eWinner610 PLN
❤️ Najlepsza oferta powitalna ❤️STS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynków 🎪Fortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocja 🤩Fuksiarz500 PLN
Ranking legalnych bukmacherów

Szczęście polskich typerów polega jednak na tym, że lista topowych bukmacherów z licencją na działalność w naszym kraju wydłuża się z roku na rok, a najlepsze serwisy spełniają większość ww. kryteriów. Jak wybrać tego najbardziej optymalnego operatora? 

Wystarczy zerknąć na jeden z ogólnodostępnych rankingów bukmacherskich. Przekonacie się wówczas, że serwisy takie jak chociażby STS, Fortuna, Etoto, Betclic oraz forBET znajdują się w czubie praktycznie każdego z nich, co już samo w sobie nie może być dziełem przypadku, lecz raczej dowodem sporej klasy i docenienia przez graczy. Można też w sieci znaleźć o Etoto opinie, podobnie jak o pozostałych z wymienionych bukmacherów.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie przez internet? Zarejestruj konto gracza

W jaki sposób szybko zacząć obstawiać mecze?
W jaki sposób szybko zacząć obstawiać mecze?

Skoro typer dokonał już wyboru bukmachera i zdecydował się na obstawianie swoich kuponów u konkretnego operatora to kolejnym krokiem jest rejestracja konta. Wielu niedoświadczonym graczom ten proces kojarzy się bardzo negatywnie i wydaje się dość skomplikowany, tymczasem w rzeczywistości jest szalenie prosty i nie zajmie nikomu dłużej niż kilka minut. 

W trakcie rejestracji bukmacher poprosi gracza o wypełnienie formularza, w którym należy podać kilka swoich danych osobowych (m.in. imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, numer telefonu, adres email, numer PESEL, itd.). Następnie pracownicy bukmachera potrzebują kilka minut, aby potwierdzić prawdziwość przesłanych informacji i wysłać do gracza link aktywacyjny, którego kliknięcie będzie równoznaczne z zakończeniem procesu rejestracji. 

Fakt, o którym warto pamiętać w trakcie zakładania konta to możliwość błyskawicznej rejestracji u tzw. bukmacherów bez dowodu. Na czym to polega? Skąd taka nazwa? To dość oczywiste. Najlepsze firmy z licencją takie jak chociażby Fortuna, STS, Betfan, Fuksiarz lub Superbet dają swoim graczom możliwość rejestracji i gry bez konieczności przesłania skanu dowodu osobistego. 

Niedogodność polega na tym, że po pewnym czasie konto przestaje być aktywne oraz nie ma możliwości wypłacenia wygranych środków (rzecz jasna jedynie do momentu przesłania dokumentów i weryfikacji konta). 

Ile kosztuje rejestracja u bukmachera?Zakładanie konta jest darmowe! 💻
Czy to legalne?Tak, jeśli gra się na stronie z licencją ✅
Jaki bukmacher jest najlepszy?Każdy może coś dla siebie znaleźć! 🔥
Czy długo zajmuje rozpoczęcie obstawiania?Nie, to kwestia paru chwil ⏱️

Pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich – wpłać pierwszy depozyt

A zatem – gracz zarejestrował nowe konto i jest mocno podekscytowany wizją możliwości obstawiania wybranych zakładów. Jak jednak chce to zrobić, skoro jego budżet świeci pustkami? Jak zamierza sfinansować zatem swój pierwszy kupon? Aby móc to uczynić musi dokonać pierwszej wpłaty na konto, innymi słowy wpłacić depozyt. 

Z pewnością nie jest to ulubiona czynność nas – typerów, gdyż zamiast sekcji nazwanej DEPOZYT znacznie bardziej wolimy odwiedzać tę z napisem WYPŁATA. Tym niemniej chcąc bawić się w obstawianie zakładów wpłacenie pierwszego depozytu jest krokiem koniecznym i bez niego ani rusz.

Bukmacher dla początkujących typerów
Bukmacher dla początkujących typerów

W gronie bukmacherów znajdujących się w powyższym zestawieniu prawdopodobnie już niedługo pojawi się marka Bwin.

Na szczęście nie jest to specjalnie skomplikowane. Wystarczy kliknąć button DEPOZYT i wybrać jedną z dostępnych opcji płatniczych, a następnie podać żądaną kwotę wpłaty, a system automatycznie przeniesie gracza do panelu płatności wybranej przez niego opcji. 

Depozyty na stronach serwisów z licencją rozpoczynają się od kwoty 1 PLN, a najpopularniejsze metody płatności obsługiwane przez legalnych operatorów w Polsce to:

 • Przelewy24
 • BLIK 
 • Visa
 • MasterCard
 • Paysafecard
 • Neteller
 • Dotpay
 • Skrill 
 • Tpay
 • PayPal

Poradnik początkującego typera – wykorzystaj do maksimum bonusy powitalne

Wpłacając pierwszy depozyt po rejestracji konta warto przy okazji zgarnąć maksymalną pulę darmowych środków w ramach promocji powitalnej. Bonusy na start są zazwyczaj tymi najbardziej atrakcyjnymi w ofercie bukmachera, a ich wartość bardzo często liczona jest w tysiącach złotych. 

Problem z nimi polega jednak na tym, że… można z nich skorzystać tylko raz, w momencie zakładania konta i wpłacania pierwszego depozytu. Jeśli gracz przegapi ten moment, to darmowe środki przepadną bezpowrotnie i nie będzie można ich zgarnąć w późniejszym terminie.

Dlatego tym bardziej warto zaznajomić się z regulaminem konkretnej promocji powitalnej i wykorzystać darmowe środki w najbardziej optymalny sposób. A jest się o co bić! Wystarczy rzut oka na kilka przykładowych bonusów na start:

 • Bukmacher Fortuna – 20 PLN bez depozytu i trzy zakłady bez ryzyka o wartości 600 PLN
 • Bukmacher STS – 1500 PLN przy trzech pierwszych wpłatach
 • Bukmacher forBET – bonus 100% od pierwszej wpłaty aż do 2000 PLN
 • Bukmacher Superbet – tydzień gry bez ryzyka ze zwrotem do 3500 PLN
 • Bukmacher Betfan – wpłata numer jeden powiększona o 200% do 300 PLN
Bonusy powitalne - od nich wszystko się zaczyna!
Bonusy powitalne – od nich wszystko się zaczyna!

Jak czerpać zyski z zakładów? Korzystaj z promocji dla stałych graczy

Swój budżet na grę można podreperować nie tylko w momencie rejestracji konta i wpłaty pierwszego depozytu. Również w późniejszym okresie na stronach legalnych bukmacherów aż roi się od rozmaitych, często bardzo atrakcyjnych promocji i nie warto ich lekceważyć. Środki uzyskane w ten sposób można wykorzystać na finansowanie dalszej gry, dzięki czemu mocno spada widmo bankructwa. 

A pomysłowość bukmacherów w tej kwestii nie zna granic, dlatego aktywni typerzy mogą praktycznie każdego dnia liczyć na atrakcyjne promocje okolicznościowe, dzięki którym ich budżet nigdy nie będzie świecił pustkami. Oto kilka przykładowych bonusów dla stałych klientów poszczególnych operatorów z licencją w Polsce:

 • Bukmacher STS – bonus za przyjaciela łącznie aż do 340 PLN
 • Bukmacher Fortuna – promocja Ekspert+, czyli konkurs typerów, w którym praktycznie co tydzień można wygrać bonusy z puli nagród 20,000 PLN
 • Bukmacher Betfan – promocja Matchday Boost, gwarantująca rekordowo wysokie kursy na najbardziej popularne zakłady w danym dniu
 • Bukmacher Betclic – bonus Multi+, dzięki któremu można powiększyć swoją wygraną na wielokrotnym kuponie AKO aż o 50%. Oprócz tego interesujące premie w aplikacji mobilnej tej marki
 • Bukmacher Superbet – promocja American Dream, dzięki której typując sporty amerykańskie można codziennie zgarnąć gwarantowany bonus 25 PLN
 • Bukmacher forBET – coroczny bonus urodzinowy 20 PLN

Jak ograć bukmachera? Porady na start w zakładach bukmacherskich

Biorąc się za obstawianie zakładów warto wiedzieć jak to robić poprawnie. Gracz stawiający swoje pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów sportowych ma wówczas dwie opcje do wyboru – może zdać się na własny instynkt i uczyć się na własnych błędach, a może wykorzystać doświadczenia innych graczy i przekuć ich błędy na własną korzyść.

Fortuna bonus bez depozytu - premia dla początkujących typerów
Fortuna bonus bez depozytu – premia dla początkujących typerów

Zrobicie jak zechcecie, natomiast nam ten drugi wariant wydaje się być zdecydowanie bardziej opłacalny i przede wszystkim znacznie bezpieczniejszy z punktu widzenia niedoświadczonego gracza. A zatem – jakie są najczęstsze błędy nowych typerów? Na co zwrócić uwagę podczas pierwszych dni obstawiania zakładów? Przekonajmy się! 

 • Skup się na dyscyplinie, na której się znasz – jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, im krótszy staż typera na rynku zakładów tym większe przekonanie o swojej nieomylności. Początkujący typerzy najchętniej obstawialiby większość dyscyplin dostępnych w ofercie zakładów bukmachera, a tymczasem jest to znakomity przepis na wyzerowanie konta. 
 • Nie poluj na rekordową wygraną – to samo spostrzeżenie tyczy się pazerności niedoświadczonych graczy, którzy najchętniej już w pierwszym tygodniu puściliby bukmachera z torbami. Tymczasem proces ogrywania bukmachera to strategia małych kroczków i codzienna, żmudna praca, a nie liczenie na rekordowy strzał życia. 
 • Im mniej typów na kuponie, tym wyższa szansa ogrania bukmachera – na pierwszy rzut oka ta sugestia zdaje się nie mieć sensu, natomiast prawda jest taka, że ryzyko niepowodzenia rośnie z każdym kolejnym typem dodanym na kuponie. Najlepsi typerzy na rynku grają 1, a czasem 2 lub 3 typy na kuponie, rzadko więcej. 
 • Optymalna stawka to klucz do sukcesu – wielu bukmacherskich żółtodziobów lekceważy znaczenie optymalnego doboru stawki na poszczególnych kuponach i zamiast obrać stałą strategię wolą kierować się swoim instynktem. Warto korzystać z systemów bukmacherskich, a prawdopodobnie najbardziej optymalną strategią w przypadku początkujących typerów będzie płaska stawka. 
 • Konto u kilku bukmacherów – niektórych z Was przeraża konieczność rejestracji konta i wpłacenia depozytu w kilku serwisach. Tymczasem płynie z tego szereg korzyści – od możliwości grania po najwyższych kursach, przez najszerszą ofertę zakładów, aż po kilka bonusów na start. A zatem lepiej wpłacić depozyt 100 PLN u pięciu topowych bukmacherów, niż 500 PLN w jednym serwisie. 

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 55

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Back to top button