Wiarygodność bukmachera. Jak ją sprawdzić?

Chcesz sprawdzić wiarygodność bukmachera internetowego, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Wbrew pozorom, wcale nie potrzeba wielu lat doświadczeń czy nauki, by uniknąć kłopotów z wypłaceniem wygranych oraz innych podobnych problemów.

Wiarygodność bukmachera. Jak ją sprawdzić?
Wiarygodność bukmachera. Jak ją sprawdzić?

Nie brakuje na rynku firm oferujących zakłady wzajemne, jednak trzeba przyznać, że im robi się ich więcej, tym trudno zorientować się w tym, które z ich są w branży najdłuższej i którym warto najbardziej zaufać. Nie bez znaczenia jest w tej kwestii ustawa hazardowa z 2017 roku. Miała ona na celu właśnie sprawdzanie tego, czy dana firma jest na tyle bezpieczna dla gracza, że można pozwolić jej na prowadzenie działalności w Polsce.

Jak sprawdzić czy bukmacher jest wiarygodny?

Na początku warto wyjaśnić, czym właściwie jest wiarygodność bukmachera i jakimi elementami się objawia. To coś, jak z powierzaniem komuś pieniędzy. Niektórym zaufali byśmy od razu, a innym – niekoniecznie. Teraz kwestia jest taka, by wybrać taką firmę, która rzeczywiście zasługuje na miano godnej naszej uwagi.

Polscy gracze nie muszą martwić się o wiarygodność polskich legalnych firm bukmacherskich. Podczas procesu licencyjnego prowadzonego przez Ministerstwo Finansów każdy podmiot musi spełnić szereg wymagań, które, między innymi, mają poddać próbie bezpieczeństwo środków przelewanych przez graczy oraz wypłacalność danej marki.

Jeżeli chcecie być pewni o pieniądze i nie martwić się o to, czy ujrzycie kiedykolwiek wygrane przez was pieniądze, zawsze wybieracie legalne firmy bukmacherskie! Powierzanie środków firmom z zagranicy jest obarczone wieloma ryzykownymi czynnikami. I nie chodzi tutaj tylko o wypłacalność, ale także o fakt, że gra na stronach bez licencji jest nielegalna i wiąże się z konsekwencjami prawnymi.

forbet bukmacher online 2018

Czy mój bukmacher jest wiarygodny?

Posiadasz konto u jakiegoś bukmachera, a dopiero teraz zastanowiłeś się, czy aby na pewno rejestracja w nim była dobrym pomysłem? Bez paniki! Wiarygodność sprawdzić w bardzo prosty sposób. Jeżeli mieszkasz w Polsce i jesteś obywatelem tego kraju, możesz grać tylko i wyłącznie w firmach z licencją. Oto zestawienie polskich bukmacherów, u których można grać zgodnie z prawem:

Jednocześnie trzeba podkreślić, że nie istnieje żaden bukmacher dla niepełnoletnich. W podanych wyżej portalach mogą rejestrować się jedynie osoby, które ukończyły 18. rok życia.

Legalny bukmacher eToto

Gra u zagranicznego bukmachera w Polsce

Jeżeli masz już konto u bukmachera z zagranicy, musisz jak najszybciej podjąć decyzję, czy chcesz ryzykować i tym samym masz świadomość, iż łamiesz prawo. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest zamknąć konto bukmacherskie w nielegalnym serwisie i założyć je tam, gdzie jest to dopuszczalne przez obowiązujące w Polsce przepisy.

Nieznajomość prawa nie jest w tym przypadku żadnym wytłumaczeniem. Nie możemy liczyć na jakąkolwiek pobłażliwość, nawet jeśli przyznamy, iż nie mieliśmy pojęcia o tym, że nasz bukmacher nie posiada licencji Ministerstwa Finansów z Polski. Oczywiście, ostateczna decyzja, co zrobić, należy tylko i wyłącznie do was.

Ranking SBR bukmacherzy

Nie tylko kraje czy różnego rodzaju instytucje otrzymują ocenę swojej wiarygodności. W zagranicznym, najbardziej popularnym rankingu SBR możemy sprawdzić bukmacherów zarówno tych najbezpieczniejszych, jak i najgroźniejszych pod względem wypłacalności. W zestawieniu brakuje polskich marek, jednak one – jak już pisaliśmy – są w stu procentach bezpieczne i śmiało można rejestrować w nich konta.

Jeżeli przyjrzycie się rankingowi SBR, na pewno zauważycie literki z symbolami plusów bądź minusów przy każdej firmie. Najprościej rzecz ujmując, bukmacherzy z oceną co najmniej B+ to tacy, z którymi nie powinniście mieć najmniejszych problemów. W przypadku firmy z B- oraz wszystkimi C należy zachować szczególną uwagę, co nie znaczy, że nie warto ich od razu skreślać. Mimo wszystko, dobrze jest tym firmom nie powierzać zbyt wielu środków oraz nie grać tam zbyt aktywnie.

O podmiotach ocenianych na D i poniżej nie ma sensu w ogóle pisać. Mimo że posiadają często wyjątkowo atrakcyjne oferty oraz promocje, korzystanie z nich jest obarczone sporym ryzykiem, które bez wątpienia nie jest ani warte zarobienia nieco większych środków, ani tym bardziej odbierania sporych bonusów powitalnych.

Poniżej przedstawiamy wam, jak na ten moment wygląda ranking SBR bukmacherów. Tak jak już pisaliśmy – nie są tu brani pod uwagę bukmacherzy z polskimi licencjami!

Ranking SBR (stan na: 25 lipca 2018)
Ranking SBR (stan na: 25 lipca 2018)

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.
Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 . Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie Ministerstwa Finansów nr PS4.6831.15.2017.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Dodaj komentarz

Back to top button