Leeds United pożegnało Mateusza Klicha w dobrym stylu

Mateusz Klich, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów Polski (nie pojechał jednak na Mundial w Katarze), już na początku stycznia bieżącego roku zdecydował się na zmianę swoich barw klubowych. Polak rozstał się tym samym z Leeds United, z którym był związany od czasu swoich przenosin z Holandii w 2017 roku. Ze swoim wieloletnim pracodawcą pożegnał się w dobrym stylu, bez złej krwi i jakichkolwiek spalonych mostów.

dc united klich
Leeds United pożegnało Mateusza Klicha w dobrym stylu

Mateusz Klich rozstał się z Leeds w zgodzie

Swoje ostatnie spotkanie w barwach angielskiego Leeds Klich rozegrał 9 stycznia 2023 roku. Od pierwszych minut (i aż do końca meczu) wystąpił wtedy w meczu przeciwko West Ham United w Pucharze Anglii. Tuż po zakończeniu całego spotkania, zawodnicy Leeds przywdziali okolicznościowe koszulki i utworzyli szpaler, w ten sposób dziękując pomocnikowi za dotychczasową współpracę. To tylko pokazało, jak dużym szacunkiem darzyło się Polaka na Elland Road. Klich również nie krył na boisku łez – w końcu z klubem może wiązać wiele wspaniałych wspomnień.

Co teraz z reprezentantem Polski?

Były pomocnik Leeds nie zrezygnował z gry dla tego właśnie zespołu bez powodu. Tym głównym był fakt, że nie był on w nim zawodnikiem z pierwszego składu, ale zaledwie rezerwowym. Oczywistym jest, że 32-latek chce grać jak najwięcej – zwłaszcza że to dla niego ostatnie lata w zawodowym futbolu. W poszukiwaniu klubu, w którym mógłby regularnie występować w pierwszym składzie musiał w związku z tym zrezygnować z występów dla tego obecnego.

Jak się okazuje, Klich nie musiał długo szukać swojej nowej drużyny. Niemal od razu bowiem Klich dołączył do D.C. United, które gra na co dzień w amerykańskiej Major League Soccer. Klubem tym przewodzi znany angielski napastnik (a teraz właśnie trener, Wayne Rooney). Wiele więc wskazuje na to, że wychowanek Cracovii spełni swój sen i to właśnie w stanach będzie się dalej rozwijał. Zwłaszcza że – patrząc po jego zarobkach – u swojego nowego pracodawcy będzie desygnowany do gry w wyjściowej jedenastce.

5 / 5. Ocen: 4

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Back to top button