Jak płacić u bukmachera online? Sposobów jest wiele – wybierz najlepszy

Polacy są zapalonymi kibicami i bardzo chętnie oglądają zmagania swoich ulubionych drużyn i sportowców. Nie brak także fanów, którzy na swojej pasji próbują zarabiać, np. obstawiając mecze czy wyniki turniejów. Oferta bukmacherów online jest niezwykle bogata, a wybierać można między zakładami na wygrane spotkania, zwycięzców rozgrywek, stałe punkty gry oraz wiele innych wariantów, dostarczających ogromnych emocji. 

W 2020 roku cała ta branża wygenerowała obroty na poziomie 7,2 mld zł, co pokazuje, jak gigantyczną cieszy się popularnością. Bukmacherzy zdają sobie z tego sprawę i starają się robić wszystko, aby przyciągnąć i utrzymać przy sobie klientów. Jedną ze skutecznych metod prowadzących do tego celu jest wprowadzanie wielu metod płatności, za pomocą których można wpłacać i wypłacać środki ze spersonalizowanego konta w witrynie. Gracze wybrać mogą zwykłą kartę bankową, portfel wirtualny, karty prepaid czy BLIK. Która metoda jest jednak najlepsza?

Tradycyjne metody płatności u bukmacherów online

Wielu Polaków przesyła swoje pieniądze drogą elektroniczną przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. W przypadku wpłat na konto w serwisie bukmachera królują w tej kategorii karty bankowe – debetowe lub kredytowe. Większość pośredników umożliwiających obstawianie zakładów sportowych udostępnia wykonywanie przelewów zarówno za pośrednictwem kart Visa, jak i MasterCard czy Maestro. Daje to swobodę większości klientów banków działających na terenie naszego kraju. 

Rozwiązanie to jest wygodne, wystarczy bowiem podać jedynie dane karty, aby przesłać lub otrzymać wygrane pieniądze. Najczęściej wpłaty do serwisu bukmacherskiego przy użyciu tej metody realizowane są błyskawicznie, a transferowane środki od razu wykorzystywać można do dalszej gry. Nieco bardziej problematyczne bywają wypłaty pieniędzy, często bowiem zaksięgowanie ich na prywatnym koncie użytkownika zajmuje nawet kilka dni. Wielu graczy nie jest też zadowolonych z konieczności wpisywania danych karty w serwisie bukmacherskim. Tworzy się w ten sposób bowiem ścieżkę od witryny do prywatnego konta bankowego, na którym może znajdować się więcej pieniędzy. 

Błyskawicznie działającą opcją są też płatności przy użyciu BLIK. W ich przypadku jednak w grę wchodzi jedynie dokonywanie wpłat na konto bukmacherskie. Zaletą jest natomiast to, że wymagają wyłącznie podania krótkiego, 6-cyfrowego kodu oraz potwierdzenia operacji na aplikacji bankowej. Prostota obsługi sprzyja popularności tego rozwiązania i sprawia, że decyduje się na korzystanie z niego wielu Polaków.

Subkonta i wirtualne portfele zwiększające bezpieczeństwo

Bezpieczniejszym rozwiązaniem są subkonta i wirtualne portfele. Korzystać z nich można najczęściej za darmo, wystarczy jedynie spełnić niezbyt wygórowane wymagania. Szczególnym zaufaniem w tej kategorii cieszy się bukmacher z PayPal,  który umożliwia dokonywanie wpłat i wypłat przez elektroniczny portfel. Działa to tak, że użytkownik przelewa pieniądze na swoje konto PayPal, a następnie z niego dokonuje błyskawicznej transakcji z serwisem bukmacherskim. Podobnie jak w przypadku innych portfeli online, jest to metoda w pełni bezpieczna, serwis ma bowiem połączenie wyłącznie z wirtualnym kontem, a nie głównym kontem bankowym gracza. Co więcej, wpłacane i wypłacane środki rejestrowane są natychmiast.

Podobnie do PayPal działają również inne elektroniczne portfele, np. Skrill czy Neteller. Dostępne są w coraz większej liczbie serwisów bukmacherskich online, zapewniając użytkownikom anonimowość i bezpieczeństwo. Alternatywą do nich są karty przedpłacone, na które również można wpłacić daną kwotę, by następnie przesłać ją do bukmachera. Dłuższa droga od konta osobistego gracza do konta w witrynie zwiększa poczucie bezpieczeństwa, np. w przypadku niespodziewanego wycieku danych czy działań oszustów. 

Która metoda płatności u bukmachera jest najlepsza?

Każdy gracz obserwujący informacje związane z zakładami bukmacherskimi z pewnością zauważył, że pośrednicy w swoich serwisach oferują coraz więcej metod płatności do wyboru. Karty bankowe, BLIK, elektroniczne portfele, PayPal, karty przedpłacone– wybór jest ogromny i trudno się na coś zdecydować. 

Podczas dokonywania wyboru trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo i szybkość realizowania transakcji. Im mniej narażone jest prywatne konto bankowe użytkownika, a wpłaty i wypłaty rejestrowane są szybciej, tym lepiej. Zaletą jest także łatwa obsługa danego systemu i dostęp do niego z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy Polskich bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Polscy bukmacherzy online

Back to top button